Plynový kotol pre Váš dom

Plynový kotol nájdeme v každej novostavbe či v zrekonštruovanom rodinnom dobe či obytnom byte. Je to preto, lebo plynový kotol je výborná náhrada za klasický krb či menšiu piecku, pretože zabezpečí aby sme v zime mali v domácnosti či inej nehnuteľnosti teplo a vždy poruke aj teplú vodu. V dnešnej dobe si nikto z nás nevie predstaviť, že by mu z vodovodného kohútika nešla teplá voda. Taktiež je to aj s teplom, vždy keď je nám zima iba jednoducho pokrútime kohútikom a pridáme v radiátore na vyšší stupeň a v izbe je za chvíľu teplejšie. Vďaka plynovým kotlom si tiež ušetríme prácu pri rúbaní a ukladaní dreva. Plynový kotol vie tiež ušetriť naše financie a rýchlo urobiť v izbe príjemne teplo.

plynové-kotly

Nástenné a stacionárne plynové kotly

Výber plynového kotlu záleží na tom, akú veľkú plochu chcete vyhriať. Na trhu je viacero typov plynových kotlov, medzi ktoré patri aj stacionárne či nástenné plynové kotly. Nástenné plynové kotly sa vyznačujú modernejším dizajnom a menšou hmotnosťou a rozmermi. Hodia sa do klasických rodinných domov či menších bytových jednotiek. Na druhej strane sú tu stacionárne plynové kotly, ktoré sa hodia do nehnuteľnosti kde je každodenne potrebné veľké množstvo teplej vody a väčšia vykurovacia plocha. Na stacionárne plynové kotly je tiež nutné, aby ste mali k dispozícii špeciálnu miestnosť ako napríklad kotolňu alebo väčšiu pivnicu, aby sa tam stacionárny plynový kotol zmestil. Plynový kotol tiež vyberajte podľa toho, či teplú vodu potrebujete len v danom okamihu a ste ochotný na ňu chvíľu počkať, alebo chcete mať teplú vodu okamžite k dispozícii. Ak chcete mať teplú vodu okamžite k dispozícii budete potrebovať tzv. plynový kotol so zásobníkom. Tento plynový kotol vlastní väčšina domácností, podnikov a iných nehnuteľností. V minulosti sa skôr vyskytovali plynové kotly, ktoré na ohrev vody potrebovali určitý čas a teplá voda nebola k dispozícii hneď v danej sekunde. Plynový kotol sa tiež môže líšiť od druhu použitého materiálu. Plynový kotol môže byť vyrobený z ocele, nerezu, medi, liatiny alebo zo špeciálnej hliníkovo-kremíkovej zliatiny.

plynové-kotle

Plynový kotol pre Vás prináša spoločnosť Viessmann.sk, ktorá má dlhodobú tradíciu a bohaté skúsenosti. V prípade akýchkoľvek otázok ich neváhajte kontaktovať a oni Vám poskytnú rady na profesionálnej úrovni. Plynový kotol nie je lacnou záležitosťou, preto si nechajte poradiť od skutočných odborníkov.