Mužské problémy s dosiahnutím kvalitnej erekcie

Čo je horšie? Keď sa s týmto problémom stretávame už od mlada a od prvých sexuálnych skúseností, alebo ak nás prekvapí až časom, čiže keď už máme niečo vyše 40 a následne výrazne naruší náš sexuálny život, ktorý bol dovtedy v podstate skvelý? No je ťažšie povedať, čo je vlastne horšie, ale dá sa označiť tento neželaný problém- vravíme mu erektilná dysfunkcia alebo jednoducho porucha erekcie.

  • Neschopnosť dosiahnuť dostatočne silnú alebo dostatočne dlho trvajúcu erekciu k tomu, aby sme s našou partnerkou zažili kvalitný sexuálny styk.

milenci na pláži

Čiže slabá erekcia. A s ňou sme si zvykli spájať hlavne staršie ročníky, čo už ale v súčasnosti nie je tak úplne pravda. Pretože ako vieme, dokáže postihnúť aj oveľa mladších mužov, rozhodne by nebolo správne poukazovať len na staršiu generáciu. A dôvodom je fakt, že príčinou vzniku tohto problému nie je iba samotný vek, ale je to skôr postupný prejav niektorých škodlivých faktorov. Akých konkrétne?

U každého to je individuálne, ale vo všeobecnosti poznáme tri typy týchto príznakov, či faktorov, kvôli ktorým u mužov prichádza k oslabenej (alebo k žiadnej) erekcii. Rozdeľujeme ich na:

  • Organické, hormonálne a psychologické.

zúfalý muž

Organické sú výsledkom toho, že nejaká organická porucha, môže byť aj menšia, bráni k tomu, aby sa do penisu v čase vzrušenia navalil dostatočný, teda silnejší prietok krvi, čo je zodpovedný za jeho „postavenie“. Môže ísť o poruchu srdcovo- cievneho charakteru.

Hormonálne súvisia s nízkou hladinou dôležitého mužského hormónu, akým je testosterón. Jeho znížená hladina sa podpisuje pod pokles chuti na sex, čiže pod znížené libido. Tým pádom nemôže prísť ani k silnej erekcii. Hladinu tohto hormónu výrazne znižuje stres.

Stres, ktorý možno priradiť k psychologickým faktorom, rovnako ako napríklad nízku sebadôveru, strach zo zlyhania či neschopnosť sa sústrediť.