Ako zastaviť priberanie a zbaviť sa tukových zásob?

Čo je dôvodom toho, že priberáme? Respektíve aké potraviny, živiny či takisto chyby v našom životnom štýle? Odpovede na tieto otázky by dokázali viesť k efektívnej diéte a životospráve, ktorá by nám umožnila získať a zachovať si ideálnu hmotnosť. Aby sme našli nejakú stručnú odpoveď a dôvody, ktoré sú blízke takému bežnému, priemernému človeku, môžeme spomenúť názor, ktorý zostáva populárny už niekoľko rokov.

Sacharidy sú najľahšie získavaným zdrojom energie. Takisto aj naše telo je naučené ich prijímať v pomerne veľkom množstve. Sacharidy dominujú v bežnej strave, vo viacerých potravinách je ich viac, než tukov a bielkovín. Sú v pravidelne vysokej miere zastúpenou živinou u ľudí, ktorí sa nezaujímajú o redukčnú diétu a skrátka jedia to, čo majú po ruke.

vafle, med

A dôvodom priberania je následne fakt, že životný štýl priemerného človeka zvyčajne nevedie k plnohodnotnému spaľovaniu týchto zdrojov. To znamená, že takmer každodenne prijímame nadbytok sacharidov a respektíve toľko, koľko následne nestačí naše telo spotrebovať.

  • Je pravdepodobné, že ak sa nezaoberáme redukčnou diétou, sacharidy v našom prípade predstavujú vysoký percentuálny príjem na to, aby sme schudli či dokonca nepriberali.

Cyklická ketogénna diéta v takomto prípade predstavuje riešenie a možnosť zbaviť sa tukových zásob rýchlo a účinne. A to spôsobom, kedy v našom tele vytvorí ketózu, ktorá sa dostaví už po 2-3 dňoch od začatia diéty.

chudnutie, svalovec

Ketóza vznikne potom, ako naše telo zaregistruje znížený príjem sacharidov, respektíve fakt, že ich zásoby sa v našom tele znížia. Následne prejde na „plán B“ a ako primárny zdroj začne využívať tukové zásoby. Tie sa stanú hlavným zdrojom spaľovania, čím sa ich zásoby budú rýchlejšie znižovať. To bude mať za následok štíhlejšiu postavu a úbytok hmotnosti, zatiaľ čo o svalovú hmotu a zdravý chod metabolizmu sa postará zvýšený príjem bielkovín.