„Nestojí“ vám? Treba to riešiť.

Čo je to porucha erekcie a ako sa prejavuje?

Erektilná disfunkcia postihuje mužov v každom veku. Je pravda, že vyššie percento mužov s touto poruchou je staršia generácia, neobchádza však ani mladšie ročníky. Poruchu erekcie môžeme definovať ako neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu penisu na dlhšiu dobu. Výsledkom je neuspokojivý alebo žiadny pohlavný styk. K erekcii dochádza pôsobením viacerých fyziologických faktorov – nervových stimulov, cievnej sústavy a pôsobenia hormónov. Každý z týchto systémov musí správne fungovať a byť v rovnováhe s ostatnými, aby erekcia bola taká, akú chceme. Pri sexuálnom vzrušení vplyvom rôznych stimulov vysiela mozog signál, na základe ktorého dochádza k uvoľneniu svalov v penise a tým sa uvoľnia aj cievy a dochádza k efektívnejšiemu prekrveniu. Zvýši sa objem krvi v penise a dochádza k jeho zväčšeniu a stvrdnutiu. Po opadnutí sexuálneho vzrušenia sa krv uvoľní a začne znova prúdiť ako predtým. Zároveň je nevyhnutné, aby si mužské telo udržiavalo správnu hladinu testosterónu.

Muz

A tu prichádzame k erektilnej disfunkcii. Negatívnych vplyvov na erekcie je niekoľko. Aby nervová sústava vyslala signál o vzrušení, je samozrejme potrebné byť zrelaxovaný. Stres, únava, hektický životný štýl vám k lepšiemu sexuálnemu životu nepridáva. Následná strata sebavedomia, v prípade, že sa erekcia nedostaví, situáciu ešte viac a viac zhoršuje. Nezdravý životný štýl, obezita, cukrovka, fajčenie, to všetko stojí za poruchami erekcie. Chronické ochorenia, hlavne kardiovaskulárne či nervové môžu taktiež priamo alebo nepriamo súvisieť s vaším problémom.

Postel

Ako poruchu erekcie riešiť?

V prvom rade sa treba ukľudniť. Spomaliť, zmeniť životný štýl. Váš problém je možno dočasný a sám odznie. Ak však pretrváva dlhšie, môžete konzultovať váš stav s doktorom alebo siahnuť po prípravkoch na erekciu. Odporúčame Levitru, predaj ktorej je voľne dostupný na internetových e-shopoch. Levitra dokáže včas zachrániť váš sexuálny život, preto bez váhania hneď teraz zapnite internet a hoďte Levitra predaj do prehliadača.