5 najčastejších príčin porúch erekcie

Pri problémoch s erekciou sú rôzne príčiny a riešenia. Aby ste mohli pristúpiť k správnej liečbe a trvalému odstráneniu týchto problémov, musíte poznať presné príčiny, ktoré trápia práve vás. Inak to jednoducho nepôjde, a to ani vtedy, ak by ste sa pokrájali na tie najmenšie kúsky. V nasledujúcich riadkoch sa môžete zoznámiť s piatimi najčastejšími príčinami problémov s erekciou. Uvidíte, že sa minimálne v jednej z nich, nájdete aspoň z časti.Mladá žena sa usmieva a objíma muža.jpg

Máte málo spánku

Málo spánku nevplýva len na vašu pozornosť a samotnú únavu, ale aj na erekciu. Pri nedostatku spánku sa narúša vaša vnútorná hormonálna rovnováha, no a tá vedie k poruchám potencie. Aby ste sa takýmto ťažkostiam vyhli, mali by ste spať minimálne sedem hodín denne, respektíve v noci. Aj to je rozhodujúce, pretože ak spíte cez deň a v noci pracujete, narušíte si svoje biologické hodiny a problém je na svete.

Jete až príliš veľa

Prejedanie sa zaťažuje vaše trávenie. Keď všetka energia, krv a kyslík musia makať v žalúdku, nemôžu byť aktívne na iných miestach. Nenechajte sa pomýliť svojou ideálnou váhou. Nadmieru tukov môžu mať aj ľudia, ktorí trpia vyslovene podváhou. Jedzte len toľko, aby ste boli sýty a ani o kúsoček viac.

Sedíte na zadku

Neustále sedenia má na vašu erekciu hneď dva dopady. V prvom rade vaše semenníky nemôžu pracovať tak, ako majú a trpí i vaša prostata. Druhým problémom je to, že vo vašom tele neprúdi krv, takže nemôže prúdiť ani vo vašom penise.Muž sedí na lúke a pozerá do mobilného telefónu.jpg

Obliekate sa príliš úzko

Áno, aj vaše oblečenie má na erekciu vplyv. Príliš úzke a obopnuté nohavice stláčajú semenníky aj penis, čo vedie neraz k naozaj nemalým problémom. Takže milí páni, obľúbte si trošku voľnejšiu módu.

Je vám príliš teplo

Teplo síce vplýva pozitívne na prekrvenie organizmu aj pohlavných orgánov, no zároveň škodí spermiám, semenníkom a prostate. Preto zabudnite na prekurovanie bytu, vykurovanie sedadiel v aute a taktiež na pôžitky, ako je sauna.