Tri dôležité veci, na ktoré nezabudnite pri štarte ketónovej diéty

Po rokoch, počas ktorých som bojovala s nadváhou, som si jedného pekného dňa povedala, že stačilo. Schudnúť som sa samozrejme pokúšala mnohokrát. Niektoré snahy vyšli viac – menej úspešne, niektoré boli úplne zbytočné, no čo je podstatnejšie, JO-JO efekt sa vždy dostavil a aj som po niekoľkých mesiacoch či dokonca týždňoch pribrala všetko, čo som pred tým krvopotne schudla. Posledná diéta, ktorú som absolvovala a pevne verím, že bola i posledná, bola ketodiet. Ketónová, teda bielkovinová, diéta bola skutočným zázrakom, pretože do dnešného dňa, a to musím zakopať na drevo, sa kilogramy naozaj nevracajú späť.Žena v bielej košeli leží na posteli s malým bielym psom.jpg

Nechcem však chváliť jej účinky. Myslím si, že je to veľmi individuálne. Mne ketodiet pomohla, no inému možno nemusí. Skôr by som sa chcela prihovoriť všetkým, ktorí sa do nej pustili alebo tak ešte len hodlajú urobiť. Ja, vtedy ešte neznalá veci, som si čo – to o diéte prečítala, objednala si proteínové jedlá a z večera do rána sa pustila do jej dodržiavania.
Dnes už viem, že by to celé malo prebiehať trošku inak. Aj keď sa o tom veľa nedočítate, som presvedčená, že na začiatok bielkovinovej diéty, musíte svoj organizmus patrične pripraviť.

Príprava organizmu v piatich bodoch
Sklenený pohár s vodou a kockami ľadu.jpg

  1. Aspoň týždeň pred tým, ako začnete konzumovať výhradne bielkovinové pokrmy, sa snažte svoj jedálniček trošku upraviť. Jede menej mastného a cukrov. Inak bude pre vás tento prechod extrémne rázny, čo sa vám nemusí vyplatiť.
  2. Zvýšte príjem tekutín, a to už niekoľko dní pred začatím diéty. Vypite naozaj aspoň dva litre vody denne. Vodu dopĺňajte zeleným čajom alebo čajmi bylinkovými.
  3. Dajte sa do pohody. Ak práve prežívate stresové obdobie v práci alebo v rodine, s diétou radšej počkajte. Stres a rázna zmena stravy, to jednoducho nejde dokopy.
  4. Nezačínajte so športovaním, ak ste doteraz nešportovali. Svoje telo sa proste snažte zaťažovať čo najmenej, čo platí aj o pohybe.
  5. Ak fajčíte alebo si večer zvyknete dať pohár červeného vína, pokúste sa tieto zlozvyky obmedziť na minimum.