Sklo v interiéri

Keď si predstavíte sklo v interiéri, možno sa vám vybaví moderný dizajn a architektúra. Dnes už vieme sklo využiť rôznymi spôsobmi, a to nielen vo veľkých administratívnych budovách. Rovnako dobre sa sklo dnes využíva aj v interiéroch. Kde všade viete presklený materiál použiť?

Tak napríklad veľmi moderné je dnes sklenené zábradlie, ktoré sa výborne hodí do exteriérov aj interiérov. Sklenené zábradlie môžete mať na schodoch vo vnútri domu alebo na balkónoch a terasách. Sklo dáva zábradliu skvelú dizajn a luxusný vzhľad. Nemusíte sa báť, dnes už sa za daným účelom vyrába sklo, ktoré je bezpečné a len tak ľahko sa nerozbije. Uchytáva sa rôznymi spôsobmi, ktoré vám už navrhnú a predstavia odborníci. Bodové úchyty SO230D SSS https://lmmont.sk/produkt/so230d/ sú jedným zo spôsobov, ako sa dajú krásne sklenené tabule prichytávať a upevňovať.

sklo

Okrem toho zo skla dnes môžete mať napríklad aj dvere. Klasické otváracie dvere alebo posuvné moderné a efektné. Závisí od vkusu a priestoru samotného. Určite si nechajte pri zvažovaní poradiť od dizajnérov, KAM A Čo dať, čo sa bude hodiť. Nie menej zaujímavé a moderné je skle v kuchyni a v kúpeľni. Presklené pracovné kuchynské dosky alebo obklady sa dajú ešte viacej ozvláštniť, keďže sa dajú potlačou dotvoriť. V kúpeľni zase môžete mať moderný presklený kút, ktorý naozaj spraví priestor útulnejším a otvorenejším.

presklené priestory

Sklo sa teda dá v interiéroch i exteriéroch využiť rôznym spôsobom a ohúriť majiteľov i hostí svojou zvláštnou eleganciou. Úplným vrcholom v architektúre sú i presklené pochôdzne časti. Pochôdzne sklo je pevné a bezpečné, navyše vytvára naozaj wow efekt v rôznych priestoroch. Vlastnosti skla umožňujú, že sa dá rôzne variovať. Môžete mať číre presklené plochy, čisté a minimalistické, no môžu byť i pieskované, decentne potlačené alebo matné v podobe mliečneho skla. Všetko závisí na tom, čo presne sa vám páči a čo preferujete vo svojich vlastných priestoroch práve vy.