Prečo je studená pena drahšia

Ak sa obzeráte po nejakom novom matraci, tak ste si určite všimli to, že okrem klasickej pamäťovej peny dnes v obchodoch nájdete aj produkty z takzvanej studenej peny. Tie sú však o niečo drahšie, teda aspoň vo väčšine prípadov. Prečo je to tak? Sú matrace zo studenej peny Segum skutočne lepšou voľbou?Spálňa s malou posteľou, veľkými oknami a závesmi

Rozdiel je v ich výrobe

Klasická pamäťová pena je vyrábaná za prítomnosti vysokých teplôt. Vďaka nim je tento materiál v konečnom dôsledku dostatočne pevný, má vysokú elasticitu, dlhú životnosť a nepodlieha deformácii pod váhou ľudského tela. Pri vysokých teplotách však dochádza k uvoľňovaniu formaldehydu, ktorý, ako asi viete, nie je pre ľudské zdravie e to najlepšie. Samozrejme, nemusíte sa obávať toho, že sa pri spaní na matraci z klasickej pamäťovej peny otrávite. Z dlhodobého hľadiska však nie je dobré, ak naše telo prichádza neustále do kontaktu s toxickými látkami.

Pri výrobe matracov zo studenej peny nie je teplo využívané vôbec, vďaka čomu je možné tento materiál označiť za zdravší, avšak nie z hľadiska jeho kvality v rámci chrbtice a pohybového aparátu.

Chrbtici je to jedno

Z hľadiska kvality, ktorá má vplyv na našu chrbticu a zvyšok pohybového aparátu, nie je studená pena v porovnaní s klasickou pamäťovou penou o nič horšia ani lepšia. V tomto smere oba typy matracov poskytujú rovnaké výhody. Medzi nich patrí hlavne dlhšia životnosť, pevnosť materiálu, teda i zdravý spánok.Muž spí zakrytý paplónom v posteli

Pre koho je studená pena ako stvorená

Keďže sú tieto matrace drahšie, nemusíte do nich investovať, ak netrpíte vyslovene zdravotnými problémami, ako je precitlivenosť na chemické látky, alergie, kožné ekzémy a iné dýchacie problémy. Matrace z studenej peny je vyslovene vhodnou voľbou pre tých ľudí, ktorí takéto problémy majú. Studená pena má aj o čosi dlhšiu životnosť a mierne lepšiu priedušnosť, čo sa však líši v závislosti od konkrétneho produktu a taktiež od toho, ako sa o váš matrac staráte.