Môžu sa objaviť problémy s erekciou aj u vás?

Asi každý chlap už z vlastnej zaujímavosti alebo v horšom prípade z nutnosti čítal o tom, čo je to erektilná dysfunkcia. Minimálne o tom počul a vie, že je to problém s dosiahnutím erekcie. Netreba sa ale okamžite báť každého prípadu, kedy sa vám do sexu skrátka nechce a pravdepodobne len cítite dočasnú únavu. To je ten lepší prípad a taký, s ktorým sa už stretol hádam úplne každý. O erektilnej dysfunkcii preto začíname vravieť, ak u vás tento stav so slabou, krátkou, prípadne žiadnou erekciou pretrváva už niekoľko mesiacov.

Vtedy si pravdepodobne položíme otázku, aké sú vlastne dôvody?

otázniky, otáznik

Čiže asi by sme radi poznali konkrétne príčiny. Faktorom rozhodne nemusí byť len vek, ale vo všeobecnosti v tom nemalú úlohu zohráva náš životný štýl a životospráva. Naše zdravie, kondícia a psychický stav.

  • Môže ísť o organické, hormonálne či psychické problémy.
  • K dosiahnutiu zdravej erekcie je potrebná zdravá činnosť nervov, hormónov a ciev.

Organické faktory súvisia hlavne so správnym, resp. nesprávnym fungovaním ciev. Z tohto hľadiska vravíme hlavne o tom, že do intímnych partií počas vzrušenia nepreteká dostatočný nával krvi, niečo tento proces brzdí, kvôli čomu nemôže prísť k pevnej erekcii, čiže k dostatočnému „postaveniu“ údu. V tomto smere však rýchly účinok prináša látka sildenafil, ktorá sa nachádza vo Viagre alebo v oral jelly LacneGenerika.

pár, vodopád

Svoju úlohu na libide a potencii zohráva testosterón, čiže dôležitý mužský hormón. Jeho hladina sa môže znižovať pod vplyvom škodlivých faktorov, k akým sa radí napríklad sedavý životný štýl a veľa stresov. Stresové hormóny v tele znižujú hladinu testosterónu, no zbaviť sa ich dokážeme pravidelným pohybom, prípadne športovou aktivitou. Pohyb je preto dôležitý a vo vlastnom záujme by ste sa naopak mali zbaviť silných stresov, nájsť si viac času na príjemne strávené chvíle s partnerkou/manželkou.