Zmena stravovacích návykov a snaha schudnúť bez spätného jo-jo efektu

Prakticky žiadna diéta a snaha schudnúť či strážiť si váhu sa nezaobíde bez určitého plánu v stravovaní, respektíve zmeny alebo stráženia istých stravovacích návykov. Pokiaľ teda hľadáte istý rozvrh a neviete, ako čo najefektívnejšie zhodiť nadbytočné kilá v podobe tukov, dnes stačí prakticky navštíviť internet a uvíta vás hneď niekoľko rád a stravovacích plánov. Ale to neznamená, že každý z týchto princípov bude platný rovnako u každého, dôležité je totiž hľadieť na viacero faktorov ako funkčnosť metabolizmu či vyvarovať sa nezdravej strate potrebných živín a následnej fyzickej slabosti. Rovnako nikto z nás netúži ani po jo-jo efekte a cestách stravovania, ktoré pôjdu z extrému do extrému.

vajíčka se slaninou

Hľadáme zrejme plán, ktorý by sme dokázali skutočne nasledovať a prispôsobiť sa mu, respektíve zavedenie zdravého stravovania dostatočne bohatého na potrebné živiny, no s efektom spálenia nadbytočných tukov v našom tele. V tomto smere vám bude spoločníkom bielkovinova dieta Prodietix.

Ako už prídavné meno napovedá, tento typ diéty sa orientuje na stravu bohatú na bielkoviny, čo sú prakticky proteíny, a teda živiny, ktoré vám a vášmu telu dodajú potrebnú energiu, rovnako sa zapríčinia pod efektívnejšie spaľovanie tukov a funkčnejší metabolizmus.
Princípom je ale naopak nižší a minimálny príjem sacharidov, ktoré by plán ketózy výrazne narušili.

hubnutí

  • Naše telo si za zdroj energie vyberie tuky a vzniknuté ketóny, nie sacharidy. Týmto spôsobom bude rýchlejšie spaľovať nadbytočné tuky a meniť ich na potrebnú energiu, pričom k dokonalej funkčnosti tohto procesu je dôležitý príjem bielkovín, respektíve proteínov a minimalizácia príjmu sacharidov.

Konečný výsledok a efektivita môže záležať od konkrétneho jedálnička a stanoveného plánu na základe toho, koľko kíl zhodiť chcete a potrebujete. Priebeh je však spravidla rýchly a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.