Zázračné Bachove esencie

Bachove-esenciesú základom Bachovej kvetovej terapie, ktorá využíva 38 kvetinových esencií na liečbu duševných a emocionálnych stavov. Zakladateľ tejto terapie vychádzal z poznatku, že všetko so všetkým súvisí a že každá choroba má svoju príčinu v nevyrovnanom psychickom a emocionálnom podvedomí. Bachove kvety, ako sa ľudovo nazývajú a prípravky z nich dokážu pomôcť a vyliečiť celé spektrum nielen duševných ochorení. Bachove esencie sú prvou pomocou, ak trpíte pocitom vyčerpania, strachu, úzkosti, únavy a celkovo máte pocit ochorenia bez presne stanovenej diagnózy. Odborníci poukazujú na ich liečivé účinky najmä u psychicky labilných a chorých ľudí, ktorým v stave aktuálne zhoršeného zdravia dokážu urýchlene pomôcť.

bach-flower-therapy-1543139_640

Ak trpíte pocitom tzv. negatívnej nálady, ste bez energie a vitality, nedokážete vidieť pozitívnejšiu stránku problémov, neviete nájsť správne východisko, trpíte pocitmi menejcennosti, bolesťami pohybového aparátu, chrbtice, zažívania – nie vždy musíte skončiť v ambulancii lekára. Existuje aj prirodzenejší spôsob vyliečenia. Bachove esencie a odborníci, ktorí sa nimi zaoberajú a pomocou nich liečia Vám určite pomôžu. Vždy je dôležitá prvotná diagnostika pacienta zameraná na jeho celkové vyšetrenie a nájdenie hlavného problému v psychike a následne aj vo fyzickom zdraví. Každá Bachova bylinka má svoje určenie a svoju oblasť pôsobenia. Terapia je vhodná pre deti aj dospelých. Pomáha aj v krízových životných situáciach.

bach-flower-therapy-187800_1280

Mnohí ľudia pôsobia navonok uvoľnene, radostne, ale pritom ukrývajú vo svojom vnútri strach, obavy, nepokoj. Práve repík lekársky je ideálnou rastlinou pre týchto ľudí. Dokáže harmonizovať a dokonale otvoriť ich myseľ a ich vonkajší prejav sa dostáva do súladu s ich vnútorným „ja“. Pre ľudí, ktorí sú nepokojní, nedokážu robiť ústupky a kompromisy je vhodná esencia z buka lesného. Kvapky s obsahom zemežlče lekárskej sú vhodné pre plachých ľudí, ktorí nedokážu povedať „nie“. Možností a kombinácií Bachovych esencií je veľa. Každý si určite nájde tú svoju.