Veci ktoré ste o svojom tele nikdy nevedeli

Ľudia sú najlepší vytrvalými bežcami zo všetkými druhmi na celej planéte. Toto Vám príde možno prekvapujúce ale je to tak . Človek by síce koňa na krátkej vzdialenosti nedobehol , no keby sa jednalo o vytrvali beh , človek by určite časom vyhral. Nie sa ani čomu čudovať , veď už naši dávny predkovia zvykli loviť tak , že ju naháňali až kým neskolabovala, a potom ju mohli zjesť.
běžci při závodě

Určite ste sa aj vy už niekedy červenali , čo je celkom normálne , pretože keď ste napríklad v trápnej situácii váš nervový systém začne zvyšovať tok krvi vo vašom tele. Taktiež sa pri tomto procese vypúšťa adrenalín ktorý má Vás ma pripraviť na stresové situácie. Aj toto zapríčiňuje že sa Vaše cievy začnú rozťahovať a zvyšovať tak prietok krvi čo spôsobuje že sa červenáte.

Možno si to ani neuvedomujete ale teraz sa Vám pumpuje krv  v tele niekoľko kilometrov za hodinu ,  A nie sa ani čomu čudovať , pretože počas jedného dňa krv vo vašom tele prejde vzdialenosť neuveriteľných 19300 km. To je 65 krát viac kilometrov ako vzdialenosť medzi Bratislavou a Prahov.

Určite ste aj vi niekedy videli aspoň na fotkách šimpanza . Ako každému jednému neodmysliteľne patria jeho chlpy ktorými má pokryté celé tele. Ale vedeli ste že človek má rovnaký počet chlpov ako práve šimpanz ? Áno , presne tak . Všetci z nás sú chlpatejší než by sme si mysleli. No nerozdivel od šimpanzov naše chlpy nie sú také dlhé a ani široké takže podstate sú skoro neviditeľné.
šimpanz na dvou nohách

Teraz sa pozrite na Vaše nechty . Vidíte tam také pol mesiačikové tvary ? Možno ste sa aj vy zamýšľali na čo sú , a či sú vôbec potrebné . A môžem povedať že je potrebnejšie ako si môžete myslieť. V skutočnosti sa pod ňou ukrývajú krvné cievky , ale čo je zaujímavejší fakt že vďaka tým to pol mesiačikom dokážeme určiť aký silný máte imunitný systém . teda či ich menej máte tým môžete byť náchylnejší na rôzne choroby.