Proteínová diéta sa považuje za jednu z najefektívnejších

Každá diéta má svoje pravidlá. Aj relatívne sympaticky a nenáročne pôsobiaca diéta sa musí riadiť istým zákonom, aby bola skutočne efektívna. Systém a istý organizovaný jedálniček je základom a takisto jej rozdielom oproti hlúpym radám o hladovaní, ktoré k ničomu nevedú. Ako príklad efektívne pôsobiacej diéty nám poslúži známa ketodiet bohatá na proteíny (bielkoviny).

vajíčka

Proteíny sú pozitívnym zdrojom pre naše telo konkrétne v tom, že telu dodávajú potrebnú energiu a takisto majú funkčný vplyv na náš organizmus, respektíve metabolizmus. To znamená, že s pravidelným vyšším príjmom bielkovín, ale nižším príjmom tukov a predovšetkým sacharidov dosiahneme pre naše telo efektívny návyk spaľovania prebytočných tukov a cukrov, pričom nebudeme trpieť únavou a fyzickou slabosťou z nezmyselného hladovania a straty potrebných živín.
Jednou vetou: Zameriame sa iba na najefektívnejší spôsob stravovania bohatom na príjem bielkovín, pričom prebytočné cukry a tuky sa snažíme obmedziť na minimum.

jool

Lenže pokiaľ by sme sa do proteínovej diéty pustili starou „dobrou“ cestou, je tu vo viacerých prípadoch jeden háčik. Obsah tuku. Stará metóda bielkovinovej diéty nám dopriala veľa prírodných a mäsitých prvkov bohatých na bielkoviny, lenže takisto na tuky, ktoré boli považované za potrebné palivo. Ale nie každý má metabolizmus postavený na to, aby vedel rýchlo a efektívne tieto tuky spaľovať. A takisto pôsobí trochu nedôveryhodne model : Snaha schudnúť a prijímať tuky. Nemyslíte?

Novodobý model ketodiétytak pokročil do podoby, v ktorej sa hľadí takisto na znížený príjem tukov. Pre efektivitu konkrétneho stravovania sú tak k dispozícii rôzne známe a chutné pokrmy, ktoré sú však špeciálne upravené za účelom dodržiavať ketodiétu a jej plán. To znamená, že určité spoločnosti vám napríklad aj formou svojho webu poskytnú efektívny jedálniček a plán, no takisto ponuku svojich pokrmov, aké je možné kúpiť priamo cez konkrétny web a vďaka ktorým bude táto cesta prebiehať oveľa jednoduchšie.