Preč s tukmi!

Existuje viac druhov diét, vlastne ich existuje toľko, až sa navzájom vylučujú a už je ozaj niekedy ťažké posúdiť, ktorá diéta je skutočne zdravá a efektívna. Z niektorých totiž možno ešte skôr priberieme na tukoch. Aby sme sa teda pokúsili nájsť nejakú správnejšiu cestu, zamerajme sa na diétu uznávanú lekármi a odborníkmi.
Pôjde o stravovanie, ktoré označujeme ako ketogénna diéta.
S takouto formou stravovania zbadáte viditeľný pozitívny efekt už za pár týždňov, pričom vravíme o trvalých výsledkoch a práve to je ten rozdiel oproti iným diétam. V tomto prípade ide o rozumné konzumovanie tej správnej potravy, hladovaniu a následnému hysterickému spiatočnému priberaniu sa pomocou tejto diéty vyhneme.

cvičení

Je dokázané, že touto metódou sa efektívne spaľujú tuky, avšak bez toho, aby sa oslabovalo svalové tkanivo.
Toto je veľmi podstatná vec, totiž väčšina ľudí sa chce zbaviť práve nepotrebných tukov, avšak bez ujmy na energii, nehovoriac o ujmy na zdraví. Takže v tomto prípade vravíme iba o čistom zbavení sa prebytočného a prednostne uloženého tuku, pričom neriskujeme oslabenie organizmu. Uchovať si nepoškodené a zdravé svalové tkanivo má svoju podstatu i pri samotnej http://www.dsm.lublin.pl/ efektivite chudnutia. Svalové tkanivo totiž napomáha zbavovať sa prebytočných tukov, teda ak ho zbytočne neoslabíme, spaľovanie bude prebiehať viditeľne a rýchlo bez nejakých väčších problémov. Je to v podstate prirodzená cesta, ktorá za sebou nezanecháva vedľajšie či zdraviu škodlivé následky, práve naopak. Za krátku dobu sa budeme cítiť fit a na tele bude vidieť, že prebytočné tuky miznú preč.

fitnes

  • Je šokujúce vedieť, že pri regulárnej diéte sa telo zbaví až 40 % svalstva. To je nebezpečne vysoké číslo, pri ktorom pravdepodobne pocítime únavu či malátnosť, nedajbože horšie následky na našom zdraví.
  • Avšak pri ketogénnej /proteínovej /diéte budeme prijímať až 60 % bielkovín, čiže v tomto smere svalové tkanivá nezanedbávame, naopak. Posilňujeme ich, pričom neprijímame zbytočne veľa tukov či sacharidov.