Kilogramy vedia byť sviňa

S váhou som nikdy nemala problémy. Mohla som jesť čokoľvek a v akýchkoľvek množstvách. Keď som mala obdobie, kedy som sa veľmi nehýbala, pribrala som maximálne kilo – dve. Stačilo však to, aby som týždeň chodila behať, prestala jesť rezne so zemiakovým šalátom a váha bola opäť v poriadku. Potom som však prekročila tú zázračnú hranicu, teda tridsiatku. Nechcem povedať, že by som sa cítila staro. Práve naopak. Nechápala som, prečo všetci tento viek riešia ako niečo hrozné. Čo však hrozné bolo naozaj, bola tá váha.Žena stojí pri sporáku a mieša jedlo v hrnci.jpg Pol roka som sa naozaj nehýbala. Prácu som mala sedavú a nejako mi neostával čas na voľnočasové aktivity, pri ktorých by som sa hýbala. Pribrala som päť kilogramov. Viem, že dámy alebo i páni, ktorí trpia omnoho vážnejšou nadváhou, si teraz hovoria, že mi preskakuje. Keby oni riešili len päť kíl. Pri človeku, ktorý nadváhou nikdy netrpel, je však i takéto malé číslo podstatné. Máte pocit, akoby ste so sebou neustále ťahali naložený ruksak alebo klát dreva. Ťažšie sa vám chodí, upratuje, behá, jednoducho sa vám všetko robí o dosť ťažšie.
V prvom momente, som žiadnu paniku nerobila. Veď si trochu pobehám, obmedzím mastné jedlá a všetko bude v normále. Na moje prekvapenie, sa však tak nestalo. Po mesiaci intenzívneho cvičenia aj dietovania, som nechudla ani pol kila. Naopak, pribrala som jedno navyše.Oranžová zmes v keramickej miske položenej na stole.jpg
To sa už u mňa začínala objavovať panika. Diétu som sprísnila a pridala aj oveľa viac pohybu. Stále nič. Aj keď som to nikdy pred tým nerobila, tentokrát som začal googliť a hľadať účinné metódy na chudnutie. Jedna z tých, ktorá ma oslovila a ktorú som neskôr aj vyskúšala, bola ketodiet. Ide o bielkovinovú diétu, pri ktorej istý čas konzumujete len bielkoviny a zeleninu, potom aj nejak normálne jedlá chudobné na tuky, no čo je hlavné, nejete žiadne cukry. Na moje milé prekvapenie, ketodiet naozaj zabrala a pritom to nebolo ani nič tragické. Myslím jej dodržiavanie.