Keto diéta – keď chudnutie ide podľa predstáv

Dať sa na chudnutie je pre niekoho jednoduché a niekto sa trápi aj niekoľko mesiacov, než sa dostane na vytúženú telesnú hmotnosť a pocíti úbytky tuku aj v centimetroch.

zdravá snídaně

Na trhu je totiž hromada možností, ktoré podporujú chudnutie a každý si môže vybrať tú, ktorá mu vyhovuje a vedie k úspešnému schudnutiu. Preč sú dokonca aj tie trendy, ktoré na chudnutie propagovali drastické diéty a výsledkom bolo akurát hladovanie a jo-jo efekt.

Teraz sú iné efektívne metódy, ktoré vedú k trvalému zhodeniu nadváhy a ešte prinesú do života aj zdravý životný štýl. A jedným z úspešných prostriedkov na chudnutie je aj keto diéta.

Nechudnite, ale schudnite

Práve v tomto prípade ide o metódu chudnutia, ktorá k úspešnému výsledku nepotrebuje hladovanie a úplný odsun toho čo máte radi.
Jedná sa o úpravu stravy spôsobom, že obmedzíte prísun tukov a sacharidov a zvýšite príjem bielkovín.Vďaka tomu si telo začne brať tuk z tukových zásob v tele a bielkoviny zabránia úbytkom na svalovej hmote.

Dodržovanie tejto metódy nevedie k hladovaniu a môžete si vyberať z pestrých možností potravín, ktoré bielkoviny obsahujú a tiež z hotových produktov ako sú jedlá, polotovary a nápoje. Tým si uľahčíte celkovú prípravu vhodného jedálničku a budete mať dostatok času na pravidelné a zdravé stravovanie.

zeleninový špíz

Podľa pokynov je potrebné dodržiavať aj prísun zeleniny a nezabúdať na pitný režim.
Výsledkom toho už po pár dňoch pocítite úľavu na svojom tele, dostatok energie a vytúžený úbytok na telesnej hmotnosti.
Vďaka tejto diéte je aj presun na racionálne stravovanie nenásilný a nevedie k jo-jo efektu, pretože cieľom diéty je udržať si svoju nízku váhu trvale.
Pri znižovaní telesnej hmotnosti je dôležitá aj psychická pohoda a vedomie toho, že všetko robíte nie preto, že musíte, ale hlavne preto, že vy sami chcete. Ide nielen o krásu, ale i o zdravie.