Kabelka má byť dobrou spoločníčkou

Každá žena vie, že bez kabelky nie je dáma dokonalou dámou. Kabelky sú nielen módnym doplnkom, ale aj pomocníkom, ktorý vie zachrániť v nejednej situácii. V dámskych kabelkách sa totižto ukrýva veľké množstvo užitočných vecí počnúc kľúčami, peňaženkami, mobilmi, dokladmi až po veci, ktoré môžeme my ženy potrebovať v rôznych situáciách. Či už ide o malé zrkadielko, do ktorého podchvíľou nakukneme, či je všetko v poriadku alebo o riasenku či rúž na pery alebo hrebeň, ktorý používame aj viackrát za deň. Nepochybne, praktickosť a nevyhnutnosť kabelky je nespochybniteľná. No len si predstavte, že by sme všetky potrebné i menej potrebné veci museli nosiť v rukách či vo vreckách odevov…nemysliteľné.

taška
 
Kvalitná či trendy?
Keď si vyberáme kabelku do nášho šatníka, mali by sme brať ohľad predovšetkým na jej praktickosť a na to, kde ju chceme využívať a kam ju budeme nosiť. Pokiaľ to má byť kabelka do práce, určite dobre poslúži väčšia kabelka, ak si vyberáme kabelku do spoločnosti či na voľný čas, postačí aj menšia. Samozrejme, treba brať ohľad aj na štýl, ktorý máme rady či módu, ktorú nosíme. Asi ťažko by sme športovú kabelku či vak na plecia kombinovali s elegantným  kostýmom, ktorý nosíme do práce. Ďalším faktorom by mala byť aj naša výška  a postava. Menším ženám pristanú skôr menšie kabelky, veľké, aj keď praktické kabelky pôsobia pri nich dosť nelichotivo. Tie si môžu dovoliť vyššie ženy, ktoré sa za nimi „nestratia“. Veľmi dôležité pri výbere kabelky je aj to, z akých materiálov je vyrobená. Ak si chcete kúpiť kabelku, ktorá vám naozaj vydrží, určite stavte na kvalitu. Syntetické materiály majú vo zvyku po krátkej dobe používania popraskať a pôsobia nelichotivo a nepekne. Veľmi obľúbené sú teda prírodné materiály ako koža, či dokonca ľan a podobne. Veru, i tkané kabelky z čisto prírodných materiálov sú hlavne v letných mesiacoch veľmi obľúbené.

kabelky
 
Nielen pre ženy
Ak s myslíte, že kabelky sú výsadnou doménou žien, mýlite sa.  Čoraz viac tieto doplnky a praktické pomocníčky využívajú aj muži. Samozrejme, pánske kabelky a tašky sa líšia od tých dámskych svojím dizajnom, ale podobne ako u žien, dopĺňajú celkový vzhľad a sú skvelým praktickým pomocníkom, do ktorého sa veľa zmestí.
Či už si budete chcieť kúpiť drahú značkovú kabelku alebo si vyberiete jednoduchú hand made kabelku, ktorú vám ušije šikovná krajčírka, stavte na svoje pocity a na to, aby vám urobila dobrú službu nielen ako módna vychytávka, ale i ako užitočná pomocníčka.