Chudnite účinne, chudnite s ketodiet

Radíte sa k ľuďom, ktorí hádžu všetky diéty do jedného vreca? Dospeli ste skrátka k názoru, že aj napriek hroznému obmedzovaniu sa prinesú aj tak len dočasný, t.j. krátkodobý výsledok? A že po skončení diéty aj tak nastúpi jo- jo efekt?

mrkva, ústa

Mnohé diéty síce pri ich správnom dodržiavaní dokážu priniesť viditeľný účinok, hoci sa pri nich myslí len na dosiahnutie rýchleho výsledku a ostatné faktory sú tu nedomyslené. Nehovoriac o tom, že pri bežnej redukčnej diéte sa spaľuje 60 % z tukov a až 40 % zo svalov!

Kompletnejší princíp so sebou prináša ketodiet, ktorá je dnes už vlastne veľmi dobre známa a nasledujú ju mnohí ľudia, ktorí chcú redukovať, resp. znížiť svoju hmotnosť a primárne sa zbaviť nadbytočných tukových zásob. Pri tomto procese zostáva svalstvo zachované, spolu s ním aj zdravá funkcia metabolizmu.

  • A toto je dôležité si uvedomiť. Svaly netvoria len estetický prejav, ale majú svoju opodstatnenú funkciu, ktorá je veľmi dôležitá napríklad aj pri funkčnom chudnutí.

fitness, paprika, meter

Pri mnohých iných diétnych spôsoboch stravovania sa síce chudne, ale zároveň je pri nich telo oslabené, týmto spôsobom sa zhoršuje aj funkčnosť metabolizmu.Metabolizmus sa spomaľuje a to nám časom začne robiť prekážky. Logicky aj keď budeme jesť menej, budeme mať problém prirodzene schudnúť.

  • Zdravá funkcia metabolizmu preto musí zostať zachovaná!

Obdobné názvy pre ketodiétu sú tiež ketónová, bielkovinová, či proteínová diéta. Teda áno, takéto stravovanie musí zahŕňať bohatý príjem bielkovín (proteínov). Čomu sa ale naopak v tomto prípade musíme vyhnúť, respektíve čo musíme znížiť, to je príjem sacharidov. Pretože pri tomto spôsobe stravovanie je potrebné v tele dosiahnuť ketózu. Proces, pri ktorom telo prednostne spaľuje tuky. Tento proces by ale mohol byť ľahko narušený práve vyšším príjmom sacharidov, resp. v miere, ktorú ketónová diéta nepovoľuje.