Atmosféra ako z kina u vás doma

Ste fanúšikom filmov? Chcete mať pri tom atmosféru kina zariadenú priamo u seba doma? Ak prídete z práce alebo prechádzky, stačí sa pohodlne usadiť a kvalitné domáce kino sa postará o výborný zážitok, ktorý sa najviac približuje atmosfére v kine. S tým rozdielom, že nemusíte nikam chodiť, ale váš obľúbený film si vychutnáte pekne z pohodlia vašej obývačky. Výhodou a prednosťou súpravy domáceho kina je hlavne kvalitný zvuk spojený s výkonnou reprosústavou. Preto ak od sledovania TV očakávate niečo viac, domáce kino je rozhodne produktom, na ktorý by ste sa mali zamerať.

Futbal v televízii

Čistý a kvalitný zvuk ozvučí vašu miestnosť a vytvorí skvelú atmosféru na pozeranie. Film vás potom o to viacej vtiahne do deja. Pokiaľ sa rozhodnete sledovať filmy bez pripojenia domáceho kina k televízoru, čaká vás dostačujúci zážitok- TV má zvyčajne zabudované menšie reproduktory na jednoduché reprodukovanie zvukov. Pokiaľ ale chcete z tohto zážitku niečo viac, tak o atraktívnejší zážitok sa postará práve domáce kino so svojou reprosústavou. Klasická TV a respektíve jej zabudované reproduktory sa takémuto zvuku nikdy nepriblížia. 

Aké sú preto hlavné výhody domáceho kina?

  • Čistejšie a kvalitnejšie ozvučenie, priestorové ozvučenie a autentické zvukové efekty

Dôležité súčasti kvalitného ozvučenia sú:

  • Soundbar: Je to dôležitý doplnok pre zlepšenie kvalitu zvuku v miestnosti, ktorý svojim vzhľadom pripomína DVD prehrávač. Je skladný, prenosný a ideálny hlavne do menších miestností. Záleží od typu- niektoré sa dajú pripojiť cez bluetooth, iné klasicky káblovo. Soundbar pridaný k reproduktoru zvuk určite skvalitní, no nemá až taký výkon, ako keď pripojíte aspoň jeden subwoofer.

Zvukový subwoofer

  • Subwoofer: Inak známy aj ako basový subwoofer. Jeho funkcia teda spočíva v zosilnení basov a zvuk následne šíri celým priestorom. Silnejší a väčší subwoofer je vhodný, ak nebývate na bytovke vedľa susedov a ak by ste chceli naplno využiť jeho potenciál, odporúčané sú väčšie domáce priestory. Ale záleží samozrejme  od parametrov konkrétneho subwoofera, nie všetky dosahujú takýto silný výkon.